Strona Główna Archiwum aktualności Pływackie sukcesy naszego ucznia

Pływackie sukcesy naszego ucznia

Mikołaj Babraj to uczeń klasy 7c naszej szkoły.

“Pierwsze kroki. na basenie ,,stawiałem" pod okiem Pani Gabrieli Ryncarz i Pana Rafała Półtoraka. Miałem wtedy zaledwie 3,5 roku. Kolejnym moim trenerem był p. Tomasz Lysy. W MTL ptywatem 4 lata. To właśnie wtedy zacząłem startować w Memoriałach Pływackich im. Jana Kota. Pierwszy raz wygrałem w 2014 r. w kategorii przedszkola i klasy ,,O"· Od tego czasu tylko raz byłem drugi w 2016 r.
Od 2017 r. pływam w Klubie TS ,,Pływak" Bochnia pod okiem trenera 6w p. Marcina Szwaba i p. Dariusza Maszewskiego. Obecnie trenuj 5 dni w tygodniu. W weekendy przeważnie są zawody. Wakacje i ferie spędzam na szkoleniach i obozach pływackich, gdzie trenuję pod okiem olimpijczyków. Gdy byłem młodszy pilnie obserwowałem starszych kolegów z sekcji. Chciałem być tacy jak oni.
Moim pierwszym większym sukcesem poza Memoriałem im. Jana Kota był tytuł II V-ce mistrza Małopolski podczas igrzysk Dzieci w Pływaniu indywidualnym w 2018 r. Bytem już wtedy uczniem klasy pływackiej SP nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni.
W roku szkolnym 20200/2021, pomimo iż było wiele przerw spowodowanych lockdownem startowałem łącznie w 12 zawodach pływackich - 12 razy stawałem na podium. W grudniu na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar   Rycerza           Kmity i Mistrzostwach Województwa Małopolskiego zdobytym 3 brązowe medale uzyskując 3 tytuły II v-ce mistrza Małopolski na dystansach: 100m st. dowolnym, S0m st. dowolnym, S0m st. motylkowym. Największym sukcesem tego sezonu jest uzyskanie tytułu Mistrza Małopolski na dystansie 50m st. motylkowym z czasem 30.34. Jest to równocześnie obecny rekord Okręgu Małopolskiego w tym sezonie w kategorii chłopców 13 lat. Zdobyłem też  tytuł  v-ce  Mistrza Małopolski na  dystansie   S0m st. dowolnym. Moim autorytetem w tej dziedzinie jest Caeleb Dressel - trzynastokrotny mistrz świata i medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W wolnym czasie, choć jest go mało lubię jeździć na rowerze, bawić się z psem i spędzać czas ze znajomymi. No i oczywiście nocami, kiedy basen jest zamknięty - gram na komputerze. Pływanie to ciężka praca. To treningi, szkolenia, zawody. Jest też ogromna radość z nowych rekordów życiowych, pokonywania swoich słabości, stawania na podium i nieustanny wysiłek by być lepszym niż podczas poprzednich zawodów. Pamiętam jak kiedyś powiedziałem p. Rafałowi Półtorakowi, że kiedyś wystartuję na Igrzyskach Olimpijskich. Nie chciał wierzyć, ale wiem, że dzięki ciężkiej pracy kiedyś tak się stanie. Chciałbym podziękować wszystkim moim Trenerom za to czego mnie nauczyli i uczą. Nauczycielom za cierpliwość, Dyrektorowi Krytej Pływalni w Bochni za to, że mogę trenować w szczególnie trudnych czasach. Kolegom z sekcji i całej klasie 7c za to, że mi kibicują i Rodzicom, za to, że są zawsze kiedy ich potrzebuję".

Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy mu dalszych sukcesów!