Strona Główna Archiwum aktualności Wyróżnienie dla naszego ucznia

Wyróżnienie dla naszego ucznia

Antek Kasperski to uczeń klasy 7c naszej szkoły.

Rozpoczął swoją zabawę ze sportem już jako przedszkolak. Uczęszczał na treningi z judo, z piłki nożnej, z piłki ręcznej (zdobył dwukrotnie statuetkę króla strzelców w Małej Bocheńskiej Lidze Piłki Ręcznej, sezon 2017/2018 i 2018/2019). Obecnie jest uczniem klasy pływackiej . Wielokrotnie reprezentował SP1 na zawodach miejskich, powiatowych i wojewódzkich w ramach Igrzysk Dzieci. Popołudniami trenuje tenis ziemny w Krakowie.


W roku 2019, 2020, 2021 został powołany do kadry reprezentacji Polski Polskiego Związku Tenisowego. Był 8 tenisistą w rankingu Polskiego Związku Tenisowego 2019 w kategorii do lat 12 (lista krocząca z dn. 04.06.2020 r.). Obecnie jest 3 tenisistą w rankingu PZT w roczniku 2008, a 20 zawodnikiem w kategorii do lat 14 (lista krocząca z dn. 05.05.2020 r.)

W ramach zawodów sportowych na szczeblu międzynarodowym, w marcu 2020 roku zadebiutował w Międzynarodowych Zawodach Tenisowych – Tennis Europe Sobota Cup 2020. Wielokrotnie stawał na podium w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych w Tenisie Ziemnym do lat 12 i do lat 14.

Ciężką pracą, zdyscyplinowaniem, konsekwencją w działaniu do celów oraz wsparciem ze strony nauczycieli, trenerów i rodziców Antek realizuje swoje cele. Osiągnięcia sportowe motywują go do dalszej pracy nad własnym rozwojem fizycznym, ale także mobilizują do utrzymywania bardzo dobrych wyników w nauce. Kort kształtuje jego charakter, a sport daje mu siłę w przezwyciężaniu trudności.

24 czerwca  Antoni Kasperski odebrał w Urzędzie Marszałkowskim Miasta Krakowa prestiżową nagrodę, tytuł „Małopolskiego Carolusa” w dziedzinie sportu -
„W zdrowym ciele zdrowy duch”. Jest to projekt realizowany przez Województwo Małopolskie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. O nagrodę pieniężną w wysokości pięciu tysięcy złotych ubiegało się przeszło dwustu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w pięciu kategoriach, w tym 79 w dziedzinie sportu. Podczas uroczystej gali byli obecni przedstawiciele władz  Małopolski. Nagrody wręczali: Pani Marszałek Sejmiku Małopolskiego, Iwona Gibas, profesor Jan Duda, a także  Wicekurator Oświaty w Krakowie, Pani Halina Cimer. Gościem honorowym okazał się nasz rodak, Pan Marek Piekarczyk, który wygłosił krótką mowę na temat rozwijania talentów przez młodych ludzi.

Jesteśmy dumni, że uczeń naszej szkoły otrzymał tę prestiżową nagrodę!

Gratulujemy Laureatowi i życzymy dalszych sukcesów!