Strona Główna Archiwum aktualności

The News

Nowy adres mailowy

 

Szanowni Państwo!


Podajemy nowy adres mailowy bezpośrednio do sekretariatu szkoły

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wiosna i Poezja

 

21. marca

To znana wszystkim data, bo rozpoczyna kalendarzową, długo wyczekiwaną porę roku – wiosnę oraz przypomina o wyjątkowym święcie:  Światowym Dniu Poezji.

 

W naszej szkole, w tym dniu odbył się „Poranek poetycki”, na który przybyli miłośnicy poezji. Wśród zgromadzonych byli twórcy inspirujących wierszy o różnej tematyce: wesołej – na poprawę nastroju i refleksyjnej  - skłaniającej do przemyśleń nad tym,  co jest  ważne w relacjach z drugim człowiekiem i w życiu każdego z nas.

Autorzy czytali i recytowali swoje utwory: o pięknie otaczającej natury, o wyzwaniach, życiowych wyborach, marzeniach, ulotnych chwilach i poezji. W wersach i strofach zamknęli to, co czasem niezauważalne.

„Poranek poetycki” był okazją do uroczystego podsumowania szkolnego etapu Konkursu Poetycko – Fotograficznego „Moje myśli, moje uczucia, moje życie”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wzięli w nim udział uczniowie już od czwartej klasy.

 

Cieszymy się, że nasi wychowankowie odnajdują radość w „tworzeniu”.

 

Grono Zwycięzców

wyłonione przez Jury – Panie: Annę Dziubę, Donisławę Golonkę, Marię Kochańską, Elżbietę Wilk i Magdalenę Synowiec.

I miejsce

Zuzanna Rzymek - „Tacy Sami”

Alicja Stokłosa - „Krakowska chwila”

Maksymilian Wołos - „Pięciu mężczyzn z placu zabaw”

II miejsce

Patrycja Albińska - ”Ścieżki marzeń”

Maja Golińska - „Gdyby móc”

Gabriela Rusek - „Wodospady”

III miejsce

Dominika Baran - „Dziura”

Karolina Bobowska - ”Burza”

Jakub Różański - „Nostalgia Kudłacza”

Wyróżnienia:

Franciszek Dziedzic - „Góry problemów”

Anna Leżuch - „Pędzące konie”

Gabriela Machaj - „Paprotka”

Maria Piś - „Piękny kaktus”

Antonina Struzik - „Jesień”

Zuzanna Trzpis - „Miłość pisana poezją”

Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, Poetkom i Poetom wręczył Pan Dyrektor Marian Mikulski. Warto podkreślić, że wiersze Laureatów I miejsca wzięły udział w kolejnym etapie zmagań – powiatowym.

Utwór Zuzanny Rzymek „Tacy Sami” otrzymał wyróżnienie w kategorii: „Wyjątkowy wiersz”  i zostanie wydrukowany w tomiku wierszy.

Gratulujemy Zuzi i wszystkim Młodym Artystom.

Wiersze nagrodzonych uczestników i fotografie nawiązujące do ich treści utworzą wystawę pokonkursową. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością koleżanek i kolegów.

Spotkanie ze słowem i obrazem okraszone zostało piękną muzyką. Na skrzypcach zagrała Aleksandra Pędzisz, a Maria Hnatów wyśpiewała najbardziej znany wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.

Kolejne wyzwania przed Wami:

„Niektórzy lubią poezję. Spróbuj i Ty”

 

Więcej artykułów…