Strona Główna Archiwum aktualności Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły miało odmienny niż zwykle charakter.

9.05.2017 r. po uroczystej Mszy św. cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, gdzie Pan Dyrektor Marian Mikulski wręczył nagrody i wyróżnienia
w konkursach zorganizowanych z okazji Święta Patrona. Nagrody w konkursach otrzymali:

Konkurs Literacki „Wyczarowane z wyobraźni”:

I miejsce:

Rozalia Bukowiec kl 4a, Emilia Fortuna kl. 5b, Karol Szołdrowski kl. 6d, Igor Orliński kl. 6b

II miejsce:

Nikola Chudoba kl. 4c, Klaudia Palej kl. 5d, Filip Gościński kl. 6d

III miejsce:

Zuzanna Unkiewicz kl. 4b, Kaja Śmiałek kl. 5d, Maria Klimek kl. 6d

Wyróżnienia:

Gabriela Rakoczy kl. 4c, Natalia Cetnarska kl. 5c, Kornelia Sobczyk kl. 5b, Szymon Grodzicki kl. 5b, Natalia Mordarska kl. 6d.

Konkurs Kaligraficzny „Nie lada piórem opatrzony”:

I miejsce:

Zuzanna Unkiewicz kl. 4b, Kornelia Sobczyk kl. 5b, Zofia Porada kl. 5d, Natalia Cetnarska kl. 5c, Katarzyna Zaleśna kl. 6a

II miejsce:

Maja Laska kl. 4b, Marta Cholewa kl. 5c, Weronika Jaworska kl. 6b

III miejsce:

Pola Roch kl. 4a, Aleksandra Cybura kl. 5d, Barbara Węgrzyn kl. 6d

Wyróżnienia:

Kornel Stec kl. 4c, Milena Głód kl. 5d, Paulina Zuzia kl. 6b

Projekt z języka angielskiego „Stanisław Jachowicz w Zjednoczonym Królestwie”:

Kornel Stec kl. 4c i Michał Waśko kl. 4b

Oliwia Bielak i Justyna Juszczyk kl. 5b

Magdalena Cabała i Zuzanna Mytnik kl. 6c


Rejonowy Konkurs Programistyczny „Baltie przedstawia wiersze Stanisława Jachowicza”:

I miejsce: Natalia Cetnarska i Zuzanna Szuperska kl. 5c

II miejsce: Marta Cholewa kl. 5c i Julia Kalinowska SP 2

III miejsce: Julia Kamińska, Milea Siwy i Kacper Sowa kl. 5c

Następnie rozpoczęła się rywalizacja klas w turniejach sportowych, artystycznych
i logicznych. Na zakończenie zmagań odbyła się sztafeta klasowa podczas, której uczniowie mieli za zadanie zilustrować wiersz patrona naszej szkoły Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. Każdy z uczniów w klasie miał na wykonanie swojej części zadania tylko 15 s. Zadania sprawiedliwie oceniła nasza Dyrekcja, a zwycięskie klasy otrzymały nagrody.

Zadania i zabawy przygotowali oraz prowadzili nauczyciele: Pan Wojciech Czerny, Pani Agnieszka Kusion, Pan Mirosław Sobieszczyk,  Pani Donisława Golonka, Pani Katarzyna Spisak, Pani Małgorzta Lubińska-Mroczek.